Ana Sayfa ANA SAYFA Yasakların ülkesi Kuzey Kore Kadın Milli Takımı Lider oldu

Yasakların ülkesi Kuzey Kore Kadın Milli Takımı Lider oldu

183 gösterim
0
Spread the love

Nükleer alandaki tehditsel başarılarının yanı sıra Kuzey Kore’nin kadın futbol takımı EAFF E-1 Doğu Asya Kupası’nda Çin, Japonya ve Güney Kore’yi mağlup ederek turnuva birincisi oldu

Kuzey Kore hakkında çıkan olumsuz haberlere artık alıştık sayılır. Bu haberler sebebiyle sanırım birçoğumuz Kuzey Kore’yi bir dönem televizyonlarda yayınlanan Melekler Adası dizisi kıvamında bir ülke olarak düşünüyor.Fakat Kuzey Kore bu defa spor başarısı ile tarih yazdı.

Kuzey Kore kadın futbol milli takımı, Japonya’da düzenlenen EAFF E-1 Doğu Asya Kupası’nda tüm rakiplerini kaleye hapsederek liderlik koltuğuna oturdu.

Takımın forvet oyuncusu Kim Yun-mi, bu başarıyı Kuzey Kore lideri Kim Yong-un’a adadı ve ‘Liderimize böyle bir mutluluğu yaşatmaktan dolayı çok sevinçliyim’açıklamasında bulundu.

Kuzey Kore’nin oynadığı 3 maçta toplamda 5 gol kaydeden Kim Yun-mi ayrıca turnuvanın en çok gol atan ismi oldu.

Kuzey Kore’nin böyle bir başarıyı ezeli rakibi olan Japonya’da alması tahmin ediyoruz ki ülkede büyük sevinç yaratmıştır.

Aslına bakılırsa Kuzey Kore yönetiminin, spor müsabakalarında kaybedilse dahi halka genel olarak kupa kazandığını söylediği iddia ediliyor. Bu tip kupa kazanma görüntüleri çizim olarak Kuzey Kore halkına servis ediliyor.

Örneğin FIFA Dünya Kupası’nı Kuzey Kore A milli erkek futbol takımının kazandığına dair bir çizim dahi bulunuyor.


bilgindefterlicom’a aittir.İzinsiz kopyalanıp paylaşım yapılamaz.

Haberle ilgili bir konuda bilgindefterlicom@gmail.com adresine mesaj atabilirsinizYorum yazmak istiyorum.

Yorum Eklendi