Ana Sayfa ANA SAYFA Visa, Kadın A Milli Futbol Takımı kaptanı Didem Karagenç’e sponsor oldu

Visa, Kadın A Milli Futbol Takımı kaptanı Didem Karagenç’e sponsor oldu

151 gösterim
0
Spread the love

Fransa 2019 FIFA Kadınlar Dünya KupasıTM’nın Resmi Ödeme Hizmetleri Ortağı Visa (NYSE: V),kadın futbolunun güçlendirilmesi ve desteklenmesi amacıyla Avrupa’da 14 kadın futbolcunun dahil olduğu Team Visa programı kapsamında Kadın AMilli Takım Kaptanı Didem Karagenç’in sponsorluğunu üstlendi.

Visa Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü Berna Ülman, Futbol gibi milyonların tutkuyla takip ettiği bir spor dalında kadınlar akla en son geliyor. Kadın futbolu, toplumsal cinsiyet eşitliğinde ön yargılarımızıfark etmemiz için bir simge ve onları kırmamız için eşsiz bir alan. Kadın sporcularımızın başarılarını voleybol ve basketbol gibi spor branşlarında alkışlıyoruz. Şimdi sıra futboldadedi.

Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel, Kadınların finansal bilgilerini artırmak, kadın girişimcileri desteklemek, kadın futboluna ışık tutmak. Bunlar, Türkiye’de kadınları her alanda güçlendirmek ğzere çıktığımız yolun önemli durakları” dedi.

Visa Güneydoğu Avrupa Pazarlama Başkanı Birim Gönülşen Team Visa programı ile desteklediğimiz Didem Karagenç’in kadınlarahayallerinigerçekleştirmeleri için ilham vermesini hedefliyoruz.Didem’in hikayesinde olduğu gibi bir an gelir ve oyunun tüm kuralları değişir. Didem Karagenç ile gerçekleştirdiğimiz kampanyamız ile kadınların her alanda zorlukları aşıp ne kadar başarılı olabileceklerini toplumun tüm kesimlerine göstermek istiyoruz dedi.

TeamVisa’ya katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Didem Karagenç ise: Kadınların neredeyse görünmez olduğu bir alanda karşıma çıkan engelleri aşmak ve kendimi futbolda kanıtlamak için çok çalıştım.Team Visa desteği ile hikayemin daha geniş kitlelere ulaşacağını ve pek çok kadına ilham ve cesaret vereceğini bilmek beni çok heyecanlandırıyordedi

Yorum yazmak istiyorum.

Yorum Eklendi