Ana Sayfa ANA SAYFA Tur Sevincini Kimsesiz Çocuklarla Kutladılar

Tur Sevincini Kimsesiz Çocuklarla Kutladılar

47 gösterim
0
Spread the love

Avrupa’nın en iyi 32 takımı arasına giren Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı başarıları kadar sevgi ve özverileriyle de örnek oldu.Kimsesiz çocukları sevindirdi.

UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi ön elemelerini lider tamamlayarak bir üst tura çıkan Konak Belediyespor Kadın Futbol takımı oyuncuları tur atlama sevincini Saraybosna’da yetiştirme yurdunda kalan çocuklarla paylaştı.AB katkısı ile kurulan SOS Çocuk Köyü’nü ziyaret eden sporcular aldıkları hediyelerle kimsesiz çocukları sevindirdi

Konak_kimsesiz

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan şöyle konuştu “İzmir farkı bu… Spordaki başarımızı ,yüreğimizdeki sevgiyle dost topraklarda acıyı ,annesiz-babasızlığı yaşayan çocuklara aktardık .Türkiye bu kızlarla gurur duymalı UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Konak Belediyespor olarak tarih yazdık .adın futbolcularımız üç takımı da yenerek gruptan lider olarak çıktılar. Bu Türkiye’de bir ilk. Tarih yazmakla kalmadık gönüllerin de şampiyonu olduk. Türkiye’nin 0.93 olan ülke puanını şu an çok daha yukarı seviyelere çıkardık. Kızlarımız aynı zamanda çok duygusal bir olaya da imza attılar. Biriktirdikleri paralarla çeşitli hediyeler alarak, Saraybosna’daki Çocuk Esirgeme Yurdu’nda kalan yetim çocuklara götürdüler. Hepimizin gözlerini yaşarttılar. Çünkü bu manevi duygu ve güzellik İzmirli kızlarımıza çok yakıştı. Onlar İzmir’in farkını bir kez daha ortaya koydular. Bizleri gerçekten çok mutlu ettiler. Sadece şampiyon oldukları, Şampiyonlar Ligi’nde en iyi 32 takım arasına kalarak destan yazdıkları için değil; aynı zamanda herkese insanlık dersi verdikleri için kızlarımızın gözlerinden öpüyorum.”

Kaynak:egeninsesi.com

Yorum yazmak istiyorum.

Yorum Eklendi