Ana Sayfa ANA SAYFA TFF, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü futbolla kutladı

TFF, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü futbolla kutladı

187 gösterim
0
Spread the love

Türkiye Futbol Federasyonu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Maslak Kampüsü Spor Salonu’nda düzenlenen futbol maçı etkinliği ile kutladı.

Milli Takımlar Teknik Sorumlusu ve A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, etkinlik öncesinde yaptığı konuşmada, günümüzde pek çok alanda olduğu gibi futbolda da kadınların varlığının önemli bir boyuta ulaştığına dikkat çekerek, “Dünyanın ilgisini her geçen yıl biraz daha üzerine çevirdiği kadın futbolu, Türkiye’de de son dönemlerde gerek sportif, gerekse de kamuoyunun ilgisi bakımından oldukça gelişim gösteriyor. Türkiye Futbol Federasyonu’nun; gerçekleştirdiği etkinlikler sayesinde, 2016’ya kadar kadın futbolu gelişim projelerinde kullanılmak üzere UEFA’dan 350 bin Euro’luk mali destek almaya hak kazanması da sevindirici” dedi.

Avcı’nın konuşmasının ardından Beşiktaş Kız Futbol Eğitim Merkezi ile Ataşehir Belediyespor Kız Futbol Eğitim Merkezi’nde eğitim gören 12 yaşındaki kızlar futbol maçında mücadele etti.

Daha sonra ünlüler karması sahaya çıktı. Ajansspor.com’dan Burcu Eken, BJK TV’den Burcu Ergin,  Maraton.com&Vatan Gazetesi’nden Ela Kurtuldu, Vatan Gazetesi&Radyo Spor’dan Figen Civan, Four Four Two’dan Hilal Gülyurt, TRT Spor’dan Ayşegül İlemin ve spor programcısı Yeliz Bozkurt ile TFF Kadınlar 1. Ligi’nde forma giyen futbolculardan oluşan iki takım karşı karşıya geldi.

Ayrıca karşılaşmaların devre arasında Freestyle gösterisi gerçekleştirildi.

Foto :

KAYNAK :TFF.ORG

www.bilgindefterli.com

Yorum yazmak istiyorum.

Yorum Eklendi