Ana Sayfa ANA SAYFA Samsun Spor Lisesi’nin Milli gururları

Samsun Spor Lisesi’nin Milli gururları

73 gösterim
0
Spread the love

Spor Lisesi’nde okuyan ve bu yıl 2. Lig deneyimi de yaşayan bayan futbolcular Merve Kurtoğlu ile Nursel Cazağ U-17 Milli Takımı’na çağırıldı. İki genç futbolcu, “Amacımız tüm yeteneklerimizi ortaya koyup Ay- Yıldızlı formayı sürekli giymek” dedi

 

İSVİÇRE’YLE OYNAYACAKLAR
U-17 Kız Milli Takımı’na Türkiye Kadınlar Futbol 2. Ligi’nde mücadele eden Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden de iki oyuncu davet edildi. Orta saha oyuncusu Merve Kurtoğlu aday kadroya çağırılırken, sol açık Nursel Cazağ da yedek olarak Milli takıma davet edildi. İki genç sporcu 12-14 Mart’ta Adana’da İsviçre ile oynanacak karşılaşmalar için 10 Mart’ta TFF Beylerbeyi Tesisleri’ndeki kampa katılacak.

AMACIMIZA ULAŞIYORUZ
Spor Lisesi beden eğitimi öğretmenleri ve futbol antrenörleri Metin Ateş ve İsmail Gezgin, “Bizim Spor Lisesi olarak amacımız sporcularımızı Milli Takım düzeyine kadar yetiştirmek ve beden eğitimi olmak isteyenlerin de işini kolaylaştırmak. Bu konuda İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu ile Okulumuz Müdürü Adnan Albayrak her zaman arkasında. Onların da desteğiyle daha iyi işlere imza atmak için gece gündüz çalışıyoruz” diye konuştu.

MUTLULUK VERİCİ
Ateş ve Gezgin, “Bu yıl Türkiye Kadınlar Futbol 2. Ligi’ne takım kurarken, öncelikli amacımız 1. Lig değildi. İlk olarak sporcularımızın gelişim kaydetmesini istiyorduk. Bunu da başardık. Şimdi iki sporcumuz U-17 Milli Takımı’na çağırıldı. Merve Kurtoğlu aday kadroda. Muhtemelen İsviçre ile oynanacak maçta forma giyecek ve Milli olacak. Nursel Cazağ ise yedek kadroda. Bir oyuncu sakatlandığında 18 kişilik kadroda girecek. Bunlar mutluluk verici bir durum” dedi.

SPORA HENTBOLLA BAŞLADI
2. Lig’de play-off müsabakalarına kalınmasında büyük pay sahibi olan ve U-17 Milli Takımı’na çağırılan orta saha oyuncusu Merve Kurtoğlu, “Spora hentbolla başladım. Daha sonra antrenörlerimiz Metin Ateş ve İsmail Gezgin’in de desteğiyle futbola döndüm. 2. Lig’de oynayarak kendimi geliştirme fırsatı da buldum. Hedefim 1. Lig’in değişilmez oyuncularından olmak ve ileride de beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapmak” diye konuştu.

ALEX’İ ÖRNEK ALIYOR
Bu günlere gelmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Merve Kurtoğlu, “Okulumuz Müdürü Adnan Albayrak ve antrenörlerimiz her anlamda bize çok destek oluyor. Onlara teşekkür etmeden geçemem. Gerek teorik gerekse pratik antrenmanlarla her gün kendimizi geliştiriyoruz” dedi. Orta sahada oynayan Merve, kendisine bir dönem Fenerbahçe’de forma giyen, Sarı- Lacivertlilerle özdeşleşmiş Alex De Souza’yı örnek aldığını da belirtti.

1 YILDA MİLLİ TAKIMA
U-17 Milli Takımı aday kadrosuna yedek olarak çağırılan Nursel Cazağ ise, “Futbola başlayalı henüz 1 yıl oldu. Ben okula da kısa mesafe koşucusu olarak girdim. Halen de atletizme devam ediyorum. En son Okullararası Kros Şampiyonası’nda da okul olarak birinci olduk. O takım içinde de yer aldım. 1 yıl gibi kısa bir sürede antrenörlerim Metin Ateş ve İsmail Gezgin’le birlikte futbola başladım. Şimdi ise yedek de olsa, Milli takıma çağırıldım” dedi.

İLERLEMEK İSTİYOR
Futbolda ilerlemek istediğinin altını çizen Nursel Cazağ, “Keşke daha erken yaşta futbola başlasaydım. Futbolu çok sevdim. 2. Lig bana büyük deneyim kattı. Ben sol açık oynuyorum. Atletizm de yaptığımdan ötürü, hızlıyım. Benim de en büyük ideallerim Merve gibi 1. Lig’de futbol oynamak. Beden eğitimi öğretmeni olup, Spor Lisesi’ndeki hocalarımız ve antrenörlerimizden öğrendiklerimizi de gençlerle paylaşmayı çok istiyorum” diye konuştu.

KAYNAK:habergazetesi.com

www.bilgindefterli.com

Yorum yazmak istiyorum.

Yorum Eklendi