Ana Sayfa ANA SAYFA Ordu’nun yeni takımı kaymakamı ziyaret etti (video)

Ordu’nun yeni takımı kaymakamı ziyaret etti (video)

108 gösterim
0
Spread the love

Ünye’de 2016 yılında kurulan Ünye Gücü Futbol Kulübü, bayan futbol takımı kurarak önce Türkiye Şampiyonası’nda ardından da 3. Ligde mücadele edecek. Ordu ilinin 4., Ünye’nin ise 1. Takımı olan bayan futbol takımı antrenmanlarına başladı. Yeni kurulan ve yeşil sahaya inen takımı Ünye Gücü Futbol Kulübü Başkanı Talat Tuncer  “Ünye Gücü Futbol Kulübünü önce bir alt yapı projesi şeklinde tasarlamıştık. İyi bir ekibe sahibiz ve bu sezon U – 13 liginde mücadeleler verdik. Mümkün olursa önümüzdeki sezon içerisinde  U -12 liginde de mücadele edeceğiz. Geçtiğimiz zamanlarda gerçekleştirmiş olduğumuz yönetim kurulu toplantımızda ilçemizde bir bayan futbol takımının olmadığını gördük ve Ünye Gücü Futbol Kulübü olarak bayan futbol takımımızı kurduk. Bu vesileyle de kızlarımızın bu imkana sahip olmasını sağladık, geçtiğimiz günlerde başkanımızı ve Kaymakam beyi ziyaret ettik onlarda bu olaya destek verdiler” dedi.

25 oyuncu olduğunu ifade eden Ünye Gücü Futbol Kulübü Basın Sözcüsü Muhammet Kışla,”2017 yılındayız ve emin olun tarihe geçecek bir davranış Ünye Gücü Futbol Kulübünden geldi. Bu kulübü 2016 yılında kurduk ve sağ olsun Talat Tuncer başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz Ünye Spor ile verdiğimiz o ara dönemde bazı düşünceler gelişti ve her birimiz farklı fikirler ortaya koydu. Bunun en önemli aşaması da futbolda alt yapı faaliyetleri oldu. Bizler bu yapılanmayı 2 kulüp ile başlattık önce Ünye Futbol Kulübü ve ardın Ünye Gücü Futbol Kulübü ile devam ettik. Futbolu olması gerektiği gibi ilk önce çok küçük yaşlara indirdik. Ardından Ünye de futbol namına bir şey daha eksik derken bayan futbolu takımımız neden olmasın düşüncesiyle bu yönde çalışmalar yapmaya başladık. Şuan ise Ünye Gücü Futbol Kulübü olarak bir bayan futbol takımız var. Bugün itibari ile sahaya inmiş bulunmaktayız ve Antrenörümüz Selma Timur eşliğinde antrenmanlarımıza başladık. Allah’ın izni ile önümüzde ki sezon 3’üncü lig de mücadele vereceğiz” dedi.

Önümüzdeki yıl 3. Ligde mücadele edecek olan takım önce bu ay içinde yapılması planlanan Türkiye Şampiyonasına katılacak. Ordu’da 2, Fatsa ve Ünye’de birer bayan futbol takımı bulunurken Türkiye Şampiyonası öncesi bu dört takım 9-10 Haziranda dörtlü turnuva yaptı ve Ünye Gücü bayan futbol takımı 3. oldu.

Spor adına yapılan her şeyi destekliyoruz diyen ilçe gençlik spor hizmetleri müdürü Aydın Kuyumcu “yeter ki birileri spor adına bir şeyler yapsın bizler destekleyelim. kapalı spor salonunda kızlarımız futsal yapıyorlardı ve fazla ilerleyemiyorlardı, ama futbol başka bir alan, zamanları ve önleri açık, bizlerde saha olarak kendilerinin çalışması adına ve geleceğimiz olan gençlerimize her zaman spor tesislerimiz açıktır” dedi.

 

Video ;

Yorum yazmak istiyorum.

Yorum Eklendi