Ana Sayfa ANA SAYFA Muş’ta 16 kardeşten oluşan Takım

Muş’ta 16 kardeşten oluşan Takım

70 gösterim
0
Spread the love

kardes_futbolcular111

Doğu ve Güneydoğu Bölgesi Bayanlar 2’nci ligi 7’nci grupta mücadele veren Muş Yağmurspor Kadın Futbol takımının futbolcuları kardeş kardeş top oynuyor.

Takımda 30 linaslı futbolcu bulunduğunu belirten Kulüp Başkanı Haldun Bayrak, bunların 16’sının kardeşlerin oluştuğunu söyledi. Başkan Haydun Bayrak, “Bu özelliğimiz ile umarız herkese örnek oluruz. Bir zamanlar ‘Kız çocuğu top oynamaz’ denilen bölgemizde artık ailelerin futbola bakış açısı değişti. Futbolcularımızın yaş ortalaması 15. Ligde 9 takım var. İstediğimiz yerde değiliz ama zamanla ligin en güçlü ekibi olacağımıza inanıyorum” dedi.

Yağmurspor’da 3 kızının top koşturduğunu anlatan Sevgi Uygur, Sümeyya, Rümeysa ve İrem Uygur’un ileride başarılı birer futbolcu olmasını istediğini söyledi. Anne Sevgi Uygur, “Çocuklarımız bize futbol oynamak istediklerini bildirdi. Babaları ile birlikte destek verdik. Çünkü sporla uğraşan çocuktan zarar gelmez. Kızlarımızın futbol oynadığını duyan yakınlarımız önceleri eleştiriyordu ama şimdi onlarda alıştı. Hatta kızlarını futbol takımına bile vermeyi düşünenler var” dedi.

Öte yandan Yağmurspor’da futbol oynayan kardeş futbolcuların isimleri şöyle:

“Sümeyya, Rümeysa, İrem Uygur, Zehra, Elif, Nisa Akın, Mervenur, Sedanur Şavlı, Gizem, Gülsüm Karakaya, Fatmanur, Mervenur Aktaş, İrem, Nida Alkan, Eylem, Evin Serinlikli.”

Foto:

bilgindefterli.com

Yorum yazmak istiyorum.

Yorum Eklendi