Ana Sayfa ANA SAYFA Mardin Nusaybin’de kurulan ilk bayan futbol takımı saha indi(Foto/Video)

Mardin Nusaybin’de kurulan ilk bayan futbol takımı saha indi(Foto/Video)

170 gösterim
0
Spread the love

Mardin’in Nusaybin ilçesinde kurulan ilk Bayan Futbol Takımı sahaya indi. İlçedeki okullarda eğitimlerini sürdüren öğrencilerden oluşan futbol takımı ligde başarılı olmak için gece – gündüz çalışıyor. Kros çalışmalarından sonra sahaya inen bayan futbol takımı, günde çift idmanla hazırlıklarını sürdürüyor. 2012 – 2013 Bayanlar 2. Ligi 7. Grupta mücadele edecek takımı lige iyi bir başlangıç yapmanın hedeflerini yapıyor.

-“Maddi ve sosyal sorunları aşmaya çalışıyoruz”
Gençlik Spor bayan futbol takımı Teknik Direktörü Halil Demirtaş, İlk futbol takımı olmaları nedeniyle yaşadıkları sorunları aşmaya çalıştıklarını söyledi.
Demirtaş; “Futbol Takımımız, Nusaybin’de bir ilk olma özelliğine sahip. Futbola meraklı genç kızlarımızı spora kazandırmak, spor akademilerine hazırlamak maksadıyla bu takımı kurduk. Bir ilki başarmanın heyecanını yaşıyoruz. Bölgenin yapısı itibariyle  bayan futbol takımımız hem maddi hem de sosyal anlamda bazı sıkıntılar yaşamaktadır. Federasyondan bu konuda destek bekliyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana İlçe kaymakamımızın desteklerini görüyoruz. Tabi bu bir kişiyle olacak iş değildir. iş adamlarımızdan da destek bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

“Nusaybin adına iyi bir şeyler yapmak için Atletizm takımından Futbol takımına geçtim”
Spora ilgi duyan Nusaybinli kızlar, kendilerini kapsayacak bir futbol takımının kurulmasının memnuniyetini yaşıyor.
Anadolu Lisesi öğrencisi ve takımın kaptanı Gülsüm Doğan, İlkokulda oynadığı futbola lisede geri döndüğünü kaydetti.
İki aydır futbol takımında yer aldığını kaydeden Doğan; “Nusaybin’de daha önce İlkokul takımında top oynamıştım. Lige yeni bu sene çıkıyorum. Beden Eğitimi Öğretmenliğini çok sevdiğim için futbol takımından sonra hedefim Beden eğitimi öğretmeni olabilmek. Oyuncularımız, hocamız ve yöneticilerimiz çok iyi. İnşallah lige de iyi başlayıp iyi yerlere gelmek istiyoruz” dedi.
Futbol kulübünden önce atletizm takımında yer aldığını ve Mardin il genelinde dereceler kazandığını belirten Hilal Uçar ise hedefinin futbol değil atletimz olduğunu söyledi.
Nusaybin adına iyi birşeyler yapmak için atletizm takımına ara verdiğini ve futbol takımına girdiğini kaydeden Uçar; “İnşallah burada gelişerek hedeflediğimiz mevkilere geleceğiz. Takımdaki arkadaşlarımızın çoğu sporla uğraşan arakadaşlar. İlçemizi, okullarımızı iyi temsil etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Ligde de başarılı olacağımızdan hiç kuşkumuz yok. Tek istediğimiz bize destek verilmesidir” ifadelerini kullandı.
Kulüp başkanı Habip Akdeniz, kendilerine destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.
Nusaybin Gençlik Spor Kulübünün mücadele edeceği 2. Lig 7. Grupta şu takımlar bulunuyor;
Mersin Tece, Şanlıurfa Gençlik Spor, İskenderun Dumlupınar, Diyarbakır Büyükşehir Belediye, Gazikent ve Maraşgücü

Yorum yazmak istiyorum.

Yorum Eklendi