Ana Sayfa ANA SAYFA Leyla Bağcı tercihini Türkiye’den yana kullandı

Leyla Bağcı tercihini Türkiye’den yana kullandı

57 gösterim
0
Spread the love

Leyla, Hollanda Milli Takım aday kadrosuna çağrılmasına rağmen tercihini ay-yıldızlı formadan yana kullandı. Hollanda’da yaşayan (A) Milli Kadın Futbol Takımı kalecisi Leyla Bağcı, ”Büyük bir gururla taşıdığım Türk formasıyla başarılara imza atmak istiyorum” diyor.

Hollanda’da yaşayan (A) Milli Kadın Futbol Takımı’nın kalecisi Leyla Bağcı, küçük yaşlarda başladığı futbola ”büyük bir aşkla” bağlı olduğunu söyledi. Hollanda’da futbol oynayan 22 yaşındaki Leyla Bağcı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ”Büyük bir gururla taşıdığım Türk formasıyla başarılara imza atmak istiyorum” dedi.

Babam başlattı
Bağcı, 7 yaşından beri aktif futbol oynadığını ve uzun yıllardır tutkuyla sürdürdüğü futbol yaşamında en büyük desteği ise ailesinden gördüğünü söyledi. Özellikle babasının futbol yaşamında kendisine verdiği desteğin başarısında önemli bir rol oynadığına değinen Bağcı, ”Zaten futbola da babam başlamama vesile oldu. Sokakta erkeklerle futbol oynarken elimden tutup beni futbol kulübüne götürüp yazdırdı. Çevremde ’kadın futbol oynar mı’ türü tepkiler aldım ama ben hepsine göğüs gerdim. Bu konuda en büyük desteği babam verdi. Başından beri beni destekledi, maçlara götürdü ve yakın ilgisini hiç eksik etmedi. Bu da başarımı getirdi” diye konuştu. Hollanda Milli Takımı aday kadrosuna 18 yaşında çağrıldığını ancak tercihini ay-yıldızlı formadan yana kullandığını hatırlatan Bağcı, iki sene önce giymeye başladığı Türkiye forması altında birçok maça çıktığını söyledi.

 

Transfer parası yok
Kadın futbolunun, erkeklerin oynadığı futbola kıyasla daha az ilgi gördüğünü ve bunun büyük dezavantaj oluşturduğunu vurgulayan Bağcı, kadınların oynadıkları kulüplerde transfer parası almadıklarını ifade etti. Futboldan önce tekvandoyla ilgilenen Bağcı, polis akademisindeki eğitimini de aksatmamaya çalıştığını söyledi. Hollanda birinci lig takımlarından Willem 2, Tilburg ve Belçika’nın Standart Liege takımlarının formasını giyen Bağcı, profesyonel futbol hayatına şu anda Hollanda’nın Stedeco takımında devam ediyor.
KAYNAK:Vatan Gazetesi
www.bilgindefterli.com

Yorum yazmak istiyorum.

Yorum Eklendi