Ana Sayfa ANA SAYFA Leyla Bağcı Bayanlar A Milli Futbol Takımı kadrosuna tekrar çağrıldı

Leyla Bağcı Bayanlar A Milli Futbol Takımı kadrosuna tekrar çağrıldı

75 gösterim
0
Spread the love

Daha önce Hollanda’nın birinci lig takımlarından Willem 2, Tilburg, Belçika’nın Standart Liege ve son olarak halen futbol oynadığı Hollanda’nın Top Class Stedeco bayan futbol takımında forma giyen, başarılı kaleci Leyla Bağcı A Milli Bayan Takımı kadrosuna tekrar çağrıldı.

Daha önce Hollanda’nın birinci lig takımlarından Willem 2, Tilburg, Belçika’nın Standart Liege ve son olarak halen futbol oynadığı Hollanda’nın Top Class Stedeco bayan futbol takımında forma giyen, başarılı kaleci Leyla Bağcı A Milli Bayan Takımı kadrosuna tekrar çağrıldı.

Hollanda’dan hareket etmeden önce Amsterdam Schiphol Havalimanı’nda açıklamada bulunan Leyla Bağcı, beşinci defa Türk A Milli Bayan Takımı’nda kaleci olarak göreve çağrılmaktan dolayı gurur duyduğunu söyledi. Bağcı, şöyle konuştu:

“Türkiye’de bayan futbol takımlarının mazisi beş yıl. Değerlendirme yapıldığında Türkiye’deki bayan futbolunun çok iyi bir gelişme içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Futbol oynadığım Hollanda’daki bayan futbol takımlarının mazisi 1945-50’lere dayanıyor. Gerek finans açısından, gerek teknik kadro açısından ve gerekse çok önemli olan yöneticilik açısından çok çok ileride.

Ayrıca uluslararası ilişkilere gelince futbol oynadığım benim takımım İngiltere, Belçika,Fransa ve diğer ülkeler ile dostluk maçları ve hazırlık maçları yapmakta. Hollanda bayan A Milli Takımı’na da bakıldığı zaman hazırlık mahiyetinde diğer ülkeler ile senede onlarca maç yapmaktalar. Durum böyle olduğu zaman Türkiye’deki bayanlara yönelik futbolun hele hele milli takımımızın potansiyelinin teknik kadrosunun çok iyi olduğunu görmekteyim.”

13 YILDIR AKTİF FUTBOLUN İÇERİSİNDEYİM

Hollanda’daki, Almanya’daki ve Fransa’daki bu tür olanaklar ve imkanların Türkiye’de olmadığını belirten Leyla Bağcı, “Bizde şayet olsa onların çok ilerisinde olacağımıza inanıyorum.” diyerek şöyle devam etti:

“Şuanda ben Türkiye A Milli Takım Bayan kadrosuna hazırlık için İstanbul’a gidiyorum. Aday kadrosuna çağrılanların listesine baktığım zaman, gerçekten çok değişik kulüplerden, çok değişik isimler görüyorum. Bu da teknik kadronun bu konuda titizlikle çalıştığını göstermektedir. İnşallah geleceğe daha iyi ve daha güçlü bir kadro ile hazırlanmış oluruz.

Son zamanlarda şunu gözlemekteyim. 17 yaş ve 19 yaş altı bayan milli takımlarımızın çok iyi bir şekilde hazırlık maçları yaparak uluslararası müsabakalarda çok iyi bir tecrübe sahibi olduklarını görmekteyim. Eğer A Milli Takım’ın önümüzdeki süreçte çok iyi bir kadro olmasını istiyorsak bölge karmaları 15 yaş altı, 17 yaş altı ve 19 yaş altı çalışmalara çok iyi bir şekilde değer vermeliyiz. Ve onları geleceğin milli takımına hazırlamalıyız.

Ben 7 yaşında Hollanda’da futbola başladım. 10 yaşında bulunduğum şehir olan Dordrecht şehir futbol takımı karmasına seçildim. 15 yaşında bölge karmasına seçildim.17 yaşında Hollanda batı bölgesi karmasına seçildim.18 yaşımda Hollanda 19 yaş altı milli takımı kadrosu seçmelerine çağrıldım. Hazırlık antrenmanı yapıldıktan sonra seçici ve teknik kadro ile yaptığım görüşmede kalbimde Hollanda’da doğup büyümeme rağmen Türk milli takımı olduğunu ve orada oynamak istediğimi söyledim. Kendileri de benim tercihimi anlayışla karşıladılar. Türkiye A Milli Takımı’na ilk kez bundan iki yıl önce 20 yaşında iken kaleci olarak davet edildim. Şuana kadar 3 defa A Milli Bayan Futbol Takımı’nda oynadım. Bu davet ise hazırlık kampı için. 4 gün sürecek kamp dolayısıyla İstanbul’a davet edildim. Çok mutlu ve gururluyum.”

MİLLİ TAKIMDA OYNAYAN KIZIM GURURUMUZ

Futbola başlamasında büyük emeği olan babası ve aynı zamanda Hollanda Türk Spor ve Kültür Federasyonu Başkanı Sabri Kenan Bağcı ise kızının tekrar A Milli Takım kadrosuna çağrılmasından dolayı gurur duyduğunu ifade etti.

Baba Bağcı, her anne ve babanın böyle bir evlada hasip olmak isteyeceğini belirterek, “Allah her ana – babaya böyle evlat nasip etsin ve bu gururu yaşamayı nasip etsin. Küçük yaşından itibaren Leyla’nın hep yanında oldum. Onun 13 yıl taksi şoförlüğünü yaptım. Taki ehliyet alana kadar. Hiç bir zaman onu yalnız bırakmadım. Bu gün bile gururla Amsterdam’a havalimanına kadar getirerek ülkemize yolcu ettim. A Milli Takım’da oynamak bir gurur. 4 gün boyunca orada kalacak. İyi bir şekilde A milli takımımızı temsil edeceğinden eminim.” diye konuştu.

Kaynak :Cihan

www.bilgindefterli.com

Yorum yazmak istiyorum.

Yorum Eklendi