Ana Sayfa ANA SAYFA Konak Belediyespor 3.Kupayı İstiyor

Konak Belediyespor 3.Kupayı İstiyor

113 gösterim
0
Spread the love

 

konak1

Türkiye Kadınlar 1.Ligi’nde üst üste ikinci kez şampiyonluk yaşayan Konak Belediyespor Bayan Futbol Takımı Teknik Direktörü Hüseyin Tavur, 10-0’lık mağlubiyetlerden başarılarla dolu günleri değerlendirdi.
2006 yılında bayan futbol takımının başına geçen Hüseyin Tavur, 8 sezon boyunca başarıdaki en büyük rolü eşi Aysun Güzen Tavur’dan aldığının altını çizdi. Bayan futbol takımı ile ilk antrenmana çıktığında görüğü manzara karşısında şaşırdığını belirten Tavur, “Kızlar, 2 tur koşu sonrasında kendi aralarında pas ve en son çift kale maç yapıyorlardı. Ne bir fizik çalışma ne de teknik varyasyon vardı. Biz bu günlerden takımı aldık ve bugün Türkiye’nin 1 numaralı takımı haline getirdik.” dedi.

“10-0 YENİLİYORDUK”konak2Takımın başına geçtiği ilk zamanlarda uykusuz geceler geçirdiğini belirten Hüseyin Tavur, “Evimizde yada deplasmana karşılaşmaya gittiğimizde ‘Bu sefer kaç gol yeriz?’ sorusu her zaman aklımıza geliyordu. Takımımız çok güçsüzdü. Maça başladığımızda atak dahi yapamıyorduk. O günleri hatırladığımda şuan uzay takımı olduğumuzu düşünyorum. Yıllar içerisinde çok yol kat ettik ve bugünlere geldik. 2012 yılında büyük bir atılım yaptık. 2011 yılına kadar hep kendi yağımızla kavrulduk. Altyapıdan oyuncu yetiştirdik. Sezonda 1 yada 2 futbolcu transfer ediyorduk. Ama 2012 yılında türkiye’nin bayan futbolunda adından çok söz ettireceğine emindik ve geniş kapsamlı bir çalışma yaptık. Ve 2012-2013 sezonuna tam bir profesyonel takım edasında çalışarak ilk adımımızı atmış olduk. Sezon öncesi kamp, düzenli maaş, teknik ekipmanlar, maç analizleriyle Konak Beleidyespor’u iyi bir noktaya getirdik ve o günden bugüne kadar iyi yolda olduğumuzu tüm Türkiye’ye göstermiş olduk.” diye konuştu.

İLK ŞAMPİYONLUK UNUTULMAZ”
2013 sezonunda ilk şampiyonluklarını yaşadıklarını belirten Hüseyin Tavur, “Çok çalıştık. Çok istedik. İnsanların aklındaki ‘Kadınlar futbol oynamaz’ tabusunu yıktık. Bu kadınlarımız, kızlarımız ülkelerine ilkleri yaşattılar. Bu zamana kadar ülkemizi Avrupa’da temsil eden diğer takımlarımızın yapamadığını bizim kızlarımız başardı. Hiç bir zaman ‘Biz bu işin üstesinden gelemeyiz’ mantalitesi oluşmadı. Ekip olarak hep daha fazlasını istedik ve başardık.” diye konuştu.

“ÇITA YÜKSELDİ”
Gelecek sezonda da daha iyi olmak istediklerini belirten Hüseyin Tavur, “Geçen sezon son 16 takımın arasına girmeyi başardık. Bu sezonki hedefimiz ilk olarak grup maçlarını geçmek olacak ve daha sonra çeyrek finale kadar çıkmak amacındayız. Daha sonraki senelerde Türkiye ligi kupalarının yanına Avrupa kupasını kaldırmak ve müzemize götürmek istiyoruz.” dedi.

Foto Galeri:

Yorum yazmak istiyorum.

Yorum Eklendi