Ana Sayfa ANA SAYFA Kadınlar Dünya Kupası’nda Almanya ve ABD yarı finalde

Kadınlar Dünya Kupası’nda Almanya ve ABD yarı finalde

79 gösterim
0
Spread the love

2015 FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nda Almanya, Fransa’yı penaltılarda 5-4, ABD ise Çin’i 1-0’lık skorla geçerek yarı finale yükseldi.

2015 FIFA Kadınlar Dünya Kupası’nda ABD, Çin’i 1-0, Almanya ise Fransa’yı penaltılarda 5-4 geçerek yarı finale yükseldi.

Kanada’nın Ottawa ve Montreal kentlerinde oynanan çeyrek final müsabakalarında Almanya ile Fransa ve ABD ile Çin karşılaştı.

Kadınlar Dünya Kupası’nda Almanya ile Fransa arasındaki ilk çeyrek final maçı, Montreal Olimpiyat Stadı’nda oynandı. Maçın 64. dakikasında Necib’in attığı golle öne geçen Fransa, bu üstünlüğünü 20 dakika koruyabildi. 84. dakikada penaltı kazanan Almanya, Sasic’in golüyle beraberliği yakaladı. Maçta 90 dakika ve uzatma devreleri 1-1 sona erdi ve penaltı atışlarına gidildi. Penaltı atışlarında Fransa’ya 5-4’lük üstünlük sağlayan Almanya, kupanın ilk yarı finalisti oldu.

Ottawa kentindeki Lansdowne Stadı’nda yapılan Kadınlar Dünya Kupası’nın ikinci çeyrek final maçında ABD ile Çin karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın 51. dakikasında Llyod’un ayağından bulduğu golle 1-0 öne geçen ABD, bu üstünlüğünü koruyarak sahadan yarı finalist olarak ayrıldı.

Kupada diğer çeyrek final maçları, Avustralya ile Japonya ve İngiltere ile Kanada arasında oynanacak.

Kaynak : Euro Sport

Yorum yazmak istiyorum.

Yorum Eklendi