Ana Sayfa ANA SAYFA Kadın Futbol Takımına 740 Bin Lira Ödül

Kadın Futbol Takımına 740 Bin Lira Ödül

107 gösterim
0
Spread the love

konak3
Ekonomik kriz nedeniyle hentbol ve voleybol takımlarını 1. Lig’den çeken, kadın basketbol takımını ise devreden Konak Belediyesi, kadın futbol takımına ise 740 bin liralık ödül vermeye karar verdi.

Konak Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısında Türkiye’yi UEFA Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı’na ödül verilmesini de görüştü.

Önergeye CHP Grubu kabul, Ak Parti Grubu ise red oyu kullandı. Oy çokluğuyla alınan kararla teknik ekiple birlikte 27 kişilik kadroya 740 bin TL ödül verilmesi kararlaştırıldı.

CHP’li Zeki Günen, AK Parti Grubu’nun Brezilya’da oynanan Dünya Kupası’nda Türk Milli Takımı’nın niye olmadığı konusunda kendi kendilerine mutlaka soru sorduğunu düşündüğünü belirterek, “Büyük emeklerle oluşturulan kadın futbol takımımız Türkiye’yi UEFA Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek. Eminim ki güzel maçlar çıkaracaklar. Daha önce de ülkemizi başarıyla temsil ettiler. Bu ödül doğrudur. Kadın futbol takımımıza destek verilmemesine anlayamadım” dedi.

AK Parti Grup Sözcüsü Ömür Şanlı ise, CHP Grubu’ndan bazı üyelerin komisyonlarda ödül önergesine karşı oy kullanacaklarını açıklamaları nedeniyle böyle bir karar aldıklarını, ayrıca 740 bin TL’nin de yüksek bir rakam olduğunu söyledi.
kaynak:hepizmir.com

Yorum yazmak istiyorum.

Yorum Eklendi