Ana Sayfa ANA SAYFA İsveç Kadın Milli Futbol Takımı, galayı boykot ediyor

İsveç Kadın Milli Futbol Takımı, galayı boykot ediyor

431 gösterim
0
Spread the love

Sözleşme talepleri İsveç Futbol Federasyonu tarafından reddedilen İsveç Kadın Milli Futbol Takımı, ‘Futbol Galası’nı boykot etme kararı aldı.

İsveç Kadın Milli Futbol Takımı, İsveç Futbol Federasyonu’nun sözleşme taleplerini reddetmesini protesto etmek için 20 Kasım akşamı düzenlenecek ‘Futbol Galası’nı boykot etme kararı aldı.

Takımın kaptanı Caroline Seger, “Fotbollskanalen” internet sitesine “Futbol Galası’na gitmeyeceğiz. Yıl boyunca sözleşme imzalanmadı ve biz sözleşmenin imzalanmasını istiyoruz. Yaptığımız işe saygı gösterilmesini istiyoruz. Bunu sağlamakta başarılı olamadık” açıklamasını yaptı.

Futbolcuların koşullarına iyileştirmeler getirecek 4 yıllık bir sözleşme yapılmasını talep ettiklerini söyleyen Seger, Futbol Federasyonu ile anlaşamadıkları konular hakkında somut açıklamalar yapmadı. Galanın boykot edilmesinden sonra Kadın Milli Futbol Takımının Fransa ile yapılacak dostluk maçını da boykota hazırlandığı yorumları yapılıyor.

Kadın futbolcuların boykot kararı almasından sonra galada başarılı kadın futbolculara ‘Elmas Top’ ödülünü veren Sydsvenskan gazetesi Şef Redaktörü Pia Rehnquist, galaya katılıp katılmayacaklarının belirsiz olduğunu söyledi.

“Korkulduğu gibi olur, yetenekli kadın futbolcuların çoğunluğu olmazsa pratik olarak ödülü dağıtmak güç olur” diyen Rehnquist, anlaşmazlığın sürdüğü koşullarda İsveç Futbol Federasyonu Başkanı Karl-Erik Nilsson ile birlikte  ile birlikte ödül vermeyi doğru bulmadığını söyledi.

Ödülü verebilmesi için İsveç Futbol Federasyonu ile yaptıkları iş birliğinden onur duymaları gerektiğini söyleyen Rehnquist, “Ödülü veren ve Sydsvenskan gazetesinin temsilcisi olarak kadın futbolculara iyi ve uygun davranıldığını bilmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Rehnquist, ödül törenine katılmamalarının ödülü vermekten vazgeçtikleri anlamına gelmediğine düzenleyecekleri bir başka etkinlikte ödülü kadın futbolculara vereceklerine vurgu yaptı.

İsveç Futbol Federasyonu Başkanı Karl-Erik Nilsson, sorunun yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını, sözleşme yapılması için görüşmelerin sürdüğünü ve yakında imzalanmasını umut ettiklerini söylerken, Seger, “Bir yanlış anlaşılma yok, biz görüşmelerin sürmesini ve anlaşmanın imzalanmasını istiyoruz” diyerek 1 yıldan beri sözleşmenin imzalanmamasına tepki gösterdi.

Haberle ilgili bir konuda bilgindefterlicom@gmail.com adresine mesaj atabilirsiniz 

Yorum yazmak istiyorum.

Yorum Eklendi