Ana Sayfa ANA SAYFA İdmanocağı’nın Kamerunlusu Fırıncı oldu

İdmanocağı’nın Kamerunlusu Fırıncı oldu

22 gösterim
0
Spread the love

Kadınlar Futbol 1. Lig’inde geride kalan sezonu dördüncü olarak bitiren Trabzon İdmanocağı’nın Kamerunlu oyuncusu Henriette Michele Akaba Edoa, Trabzon’da  hem futbol oynadı hem de pide yapmasını ve pişirmesini öğrendi.  Golcü oyuncusu ülkesi Kamerun’da pide fırını açıp işletmek istiyor. İdmanocağı’nda oynadığı futbol ve attığı kritik gollerle dikkat çeken oyuncu yaptığı açıklamada, “İki yıl önce de Trabzon İdmanocağı’na transfer olduğumda pide yemek için geldiğimiz bu yerde ilgimi çeken bu işi öğrenmek istemiştim. Tekrar ülkeme

döndüğümde pide yapmasını ve pişirmesini öğrenebileceğime inandım. Bu sezon tekrar Trabzon’a geldiğimde sürekli pide yemek için gittiğimiz Pekünlü Pide’de pide yapmasını ve pişirmesini öğrenmeye çalıştım.. Bu işi ülkemde yapmak istiyorum. Böyle bir fırın açarak işletmeyi düşünüyorum” dedi.

Kamerun’da yaşayan 25 yaşındaki Akaba, futbola ülkesinin dar sokaklarında erkek kuzenleri ile top oynayarak başladı. Son iki sezonda İdmanocağı’nda çok mutlu günler geçirdiğini belirten Akaba, “Takım beni her zaman çok iyi karşıladı. Özellikle takım kaptanımız Nagehan her zaman yanımda oldu. Bazı sıkıntılar yaşadığımda kaptanımız her zaman çözüm buldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Takım arkadaşlarım beni çok sevdi. Kısa sürede kaynaştık. Takım olarak belki istediğimiz sonuçları alamadık. Ancak mutlu bir sezon yaşadık’’ dedi. İdmanocağı Yönetim Kurulu üyesi ve pide dükkanı sahibi Harun Sağlam, Kamerunlu oyuncu Akaba’nın boş günlerınde yanına gelerek pide yapmasını ve pişirmesini öğrenmeye çalıştığını belirterek şöyle konuştu: “Çok ilgiliydi. Bana ülkesi Kamerun’a döndüğünde böyle pideler yapan fırın ve dükkânı açacağını söyledi. Bu nedenle kendisine yardımcı olmaya çalıştım. Arkadaşlarıyla dükkana gelişinde boş durmuyordu.  Boş tabakları toplayarak bizim personelimize yardım oluyordu. Çok da becerikli bir yapıya sahipti. Kendisini hem futbolcu hem de insan olarak çok iyi birisi olarak hatırlayacağız’’ dedi.

kaynak : http://bc.vc/xs2NQDh

Yorum yazmak istiyorum.

Yorum Eklendi