Ana Sayfa ANA SAYFA Dudulluspor Kızları 3.Lig’de

Dudulluspor Kızları 3.Lig’de

140 gösterim
0
Spread the love

dudulluqizlare080c7c71f604e01
İki yıldır kız futbolu altyapısında önemli çalışmalara imza atan Dudulluspor, yeni sezonda Türkiye Kadınlar 3.Ligi’nde yer alma kararı verdi.
Ümraniye, Çekmeköy ve Sancaktepe ilçelerindeki kız çocuklarının daha etkin bir sosyal hayata ve eğitim olanaklarına spor yolu ile kavuşmasını sağlamayı amaçlayan Dudulluspor, artık Ümraniye ilçesinin kadın takım sporlarındaki en üst düzey temsilcisi olacak.

Haftada dört gün çalışmalarını sürdüren kız futbol programı bu sezon U13 ve U15 takımlarına ek olarak U17 yaş kategorisinde de mücadele etmeye başlamıştı. Katıldığı Türkiye Gençler ve Yıldızlar Şampiyonaları’nda Yeşil-Beyazlılar üç galibiyet, iki beraberlik ve üç yenilgi alırken, 1. ve 2.Lig oyuncularını barındıran güçlü rakiplere karşı mücadeleleri ile takdir toplamışlardı.

Turnuvaların ardından Dudulluspor yönetimi, birkaç haftada sonuçlanan ve üst üste maç oynamayı gerektiren altyapı turnuvalarının sporcuların gelişimi ve maç tecrübesi kazanması açısından yetersiz kaldığına karar verdi. Yönetim, Dudullu kızlarına daha iyi bir gelişim olanağı sunabilmek için A-takım kategorisinde de mücadele etme kararı verdi.

Okullarla işbirliği yapılıyor

Dudulluspor Kulübü Kız Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Ekrem Taslak, bölgede bulunan Ortaokullar ve Liseler ile işbirliği programları sonucu yetenekli kızları henüz 10-11 yaşında saptayan Dudulluspor’un daha sonra hem kulüp hem de okul takımları bünyesinde futbol eğitimi verdiğini söyledi. Lise eğitimi sırasında da kızlara destek olunduğunun altını çizen Taslak, pek çok sporcunun eğitim içinde kalmasının sağlandığını ve Dudulluspor’un amacının yetiştirdiği kız sporculara Spor Akademileri olanakları sağlayarak gelecekleri için bir kapı açmak olduğunu belirtti. Ligde de kendi yetiştirdikleri kızlar ile mücadele edeceklerini vurgulayan Ekrem Taslak, hem sportif hem de sosyal açıdan örnek bir programa imza attıklarını vurguladı.

Dudulluspor çalışmalarına ilgili kız çocuklarının ücretsiz katılımını sağlıyor. Sadece 2013-14 sezonunda 250 civarında kızın katıldığı çalışmalara 80 sporcu düzenli olarak devam ediyor. 2014-15 sezonunda okul programının genişletilmesi ile birlikte ulaşılan kız sporcu adayı sayısının 500’e çıkarılması hedefleniyor.
kaynak:yenisafak.com

Yorum yazmak istiyorum.

Yorum Eklendi