Ana Sayfa ANA SAYFA Bölgesel kurulabilir bu sezon iddalıyız

Bölgesel kurulabilir bu sezon iddalıyız

212 gösterim
0
Spread the love

Kadınlar Futbol 3.Ligi’ni 4. sırada tamamlayan ve Play-Off hedefine uzak kalan Soyaspor, 2017-2018 sezonu öncesinde oldukça iddialı.
“Ordu’da bile lig kurulabilir”
Kadın futbolunun yavaş yavaş bölgesel lige döndüğünü söyleyen Türkmen; “Ordu’da 4 kız takımı olsun. Bu iyi bir şey. Zaten Ünye ve Fatsa’nın potansiyeli vardı. Kaldırır. Onlarda da çünkü yetenekli kızlar var. Bayağı takım kurmuşlar ve futbolcuları var. İyi oldu yani en azından yakın yerlerde olsun. Belki de birkaç yıl içinde Ordu’da lig kurulur. Zaten her ilden bayağı takım kurulduğu için kadın futbolu yavaş yavaş bölgesele dönüyor. Mesela Ordu bu sene 4 takım oldu” dedi.
“Hedefimiz 2.Lig”
Tecrübelendiklerini ve yeni sezonda 2.Lig’e çıkmak için mücadele edeceklerini belirten başarılı çalıştırıcı; “Biz ilk 2’ye giremeyince zaten gençlere yatırım yaptım. 3’ncü olmakla, 4’ncü olmak arasında fazla fark yok. Genel olarak iyi bir sezon geçirdik. Ancak kritik maçlarda rakiplerimizi karşı istediğimiz sonuçları alamayınca hedefe ulaşamadık. Zaten 2.Lig’e çıkmak bize göre biraz erkendi. Ama önümüzdeki sezon 2.Lig’e çıkmaya çalışacağız. Çünkü takımımız şuan tam olgunlaşma aşamasında. Önümüzdeki sezon direkt olarak Play-Off konusunda iddialı bir Soyaspor olacak. 2.Lig hedefi ile lige başlayıp bu hedefi gerçekleştirmeye çalışacağız” diye konuştu.
Ordu’da futbol oynamak isteyen kızlara da seslenen Türkmen, hangi yaş grubunda olduklarının önemi olmadığını sadece kendilerine başvurmaları gerektiğini dile getirdi.

Kaynak : http://bc.vc/moKYGCs

Yorum yazmak istiyorum.

Yorum Eklendi