Ana Sayfa ANA SAYFA Arzu Karabulut “Yine Seçim Hakkım Olsa Türkiye’yi Seçerim”

Arzu Karabulut “Yine Seçim Hakkım Olsa Türkiye’yi Seçerim”

90 gösterim
0
Paylaş

 

arzu_karabulut

 

O A Milli Takımın Gözbebeği , Almanya’da doğup büyümesine rağmen damarlarında Türklük duygusunu fazlasıyla hisseden bir  oyuncu aynı zamanda Almanya’da mahallede oynayan Türk çocuklarının hem ablası hem hocası .Bu isim kim mi tabikide Arzu Karabulut …

Keyifle yaptığımız röportaj ile sizleri baş başa bırakıyoruz…

Öncelikle röportaj için bizi seçtiğinden dolayı sana teşekkür ederiz Arzu Karabulut …

Arzu Karabulut : Benimle Röportaj yaptığınız için ben teşekkür ederim

Kendisi Trabzon idmanocağının yeni trasferi …

1)Kadın Futbol Takımı 1.lig ekiplerinden Trabzon İdmanocağı dışında teklifler almışmıydın ? Aldıysan Trabzon’u tercih arzu_ketmekteki en büyük neden neydi ?

Arzu Karabulut :Kireçburnu vardı beni milli takım maçından sonra çok istedi. Ayrıca geçen sezon şampiyonluk yaşadığım İzmir Konak Belediyespor sonradan kalmamı istedi ama ben Trabzon’u seçtim. Trabzon’un hocası olan Gürkan Hocam beni Şubat  da Gürcistan ile oynadığımız maçta gördü ve çok  istedi. O gün den bugüne beni hep aradı. Haziranda Türkiye geldiğimde beni ve ailemi ikna etmeye çalışmıştı çünkü benim kararım aslında İzmir den sonra geri Almanya  dönmekti. Orda kulüplerle konuşuyordum ama Gürkan hoca beni ikna etti kararı verdim ve artık Trabzon İdmanocağının şampiyonluk mücadelesi verecek bir oyuncusu ve kulübün parçasıyım…

2)Almanya doğumlusun orada futbol oynamak yerine Türkiye’yi tercih etme nedenin nedir ?

Arzu Karabulut :Ben  3 yaşımdan  beri top oynuyorum.FC Köln’ den sonra Leverkusen’e  transfer oldum  Almanya U15 milli takımına seçildim ama Türkiye tercih ettim. Milli takıma 2015 yılıda çağrıdım yani  milli takımda  10 sene mi doldurdum. 64 kez milli formayı giydim ve  13 gol attım. Türkiye de bir sene daha oynıcam ve sonra ailemin yanına Almanya’ya dönüp orda oynamayı düşünüyorum.

3)Almanya ile Türkiye arasında kadın futbolu açısından Nasıl bir farklar var ?

Arzu Karabulut :Almanya ve Türkiye arasında çok çok  büyük  farklar var. Örneğin ben orda şuan oynuyor olsaydım   şimdi 7 tane lig maçı oynamış olurdum  Türkiye’de daha lig başlamadı . çok üzücü bişey. milli maçlar var ama daha lig başlamadı bu da haliyle bizi zorluyor çünkü milli maçlarda gerçekten iyi rakiplerle karşılaşıyoruz buda bizi hem fiziksel hem mental olarak etkiliyor istediğiniz kadar antrenman yapın maç yapmadığınız takdirde belirli bir dakikadan sonra performansınız düşüyor. ..

arzu_karabulut 14)Kadınlar 1.lig’i bu sene daha renkli ve zevkli geçeceğe benziyor sence hangi takımlar yarışın içinde olur ?

Arzu Karabulut : Gecen sezon sadece iki takım favori olarak gözüküyordu.Bu durum ligin kalitesi çısından güzel değildi. Bu sezon çok heyecanlı olacak. 1207 Antalya Muratpaşa Belediyespor , Kireçburnu, İzmir Konak , Ataşehir ve Trabzon İdmanocağı  hepsi iyi bir takım oluşturdu bence  çok mücadeleli geçecek. Heyecanla ligin başlamasını bekliyiorum.

5)Adam eksilten birebirde etkili bir anda ne yapacağı belli olmayan bir Arzu Karabulut profili akıllarda seni herhangi bir oyuncuya benzetiyorlar mı ?

Arzu Karabulut : Çok eskiden bana Ronaldinho’ya benzetiyorlardı.Saçlarım aynı onun gibi uzun ve kıvırcıktı. Şimdi ise Lionel Messi’ye benzetiyorlar . Çünkü top ayağına geldiği anda patlıyor ve süratle kaleye koşuyuor. Buna bende kendimi alıştırdım topu aldığım anda tempo yapıp koşuyorum. Mücadelemi ise eski İtalyan futbolcu Gattunso’ya benzetiyorlar. cok hırslı ve savasıyordu sert oynuyordu. Ben futbolcu çok seviyorum asla kaybetmeyi sevmiyorum kaybetmekten  nefret ediyorum. Mesela ben  maçı kaybettiysek maçtan sonra 1-2 saat konuşmam. kaybettiğimiz için üzgün oluyorum çünkü.

6)Örnek aldığın veya futbolunu sevdiğin bir oyuncu var mı ? Varsa neden ?

Arzu Karabulut :  Kadın futbolunda şuan çok sevdiğim Carli Lloyd Amerika’nın  kaptanı. Dünya şampiyonasında  finalde golleri atan ve takımını Dünya Şampiyonu yapan bir oyuncu. Erkeklerde ise Lionel Messi.arzu_kk

7)Almanya’daki Türk çocuklarına örnek olduğunu biliyoruz bu konu hakkında bizi aydınlatabilirmisin ? 

Arzu Karabulut :Almanya’daki Türk çocuklarına dediğim tek şey  her gün hayal ettiğin şey için  hiç bir zaman vazgeçmemelisiniz . Herkes  Ay yıldızlı formaya taşımak için can atar. Ben her zaman diyorum bana birkez daha seçim hakkı verilmiş olsa gene Türk Milli Takımını seçerim Ay Yıldızlı forma için oynamak bambaşka bir duygu .Onlarada bu şekilde anlatıyorum kendinizi ne kadar geliştirirlerse o kadar iyi olacaklarını onlara söylüyorum . Mahalledeki çoğu aile Türk ve onlarla Almanya’da olduğumda mahallede maç yapıyorum ….

Kendisine bu güzel röportaj için teşekkür ediyoruz bilgindefterli.com

Arzu Karabulut  / Trabzon İdmanocağı / A Milli Takım 

 

 

 

Yorum yazmak istiyorum.

Yorum Eklendi