Ana Sayfa ANA SAYFA Anneler sahanın tozunu aldı

Anneler sahanın tozunu aldı

42 gösterim
0
Spread the love

Denizli’de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, bu yıl 10’uncu Kez ‘Annem Futbol Oynuyor’ etkinliği düzenlendi. Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Denizli Şubesince düzenlenen etkinliğe kadınların kurduğu, Yıldızlar, Mor Menekşeler, Efsaneler, Carpe Diem, Hürkuş ve Tekyumruk takımları katıldı.

Guruplara ayrılan takımlar 20 şer dakika maç yaptı. Etkinlikte sahaya çıkan takımlara ve oyuncularına 8 Mart’ta düzenlenecek törenle ödülleri ve hediyeleri verilecek. Bereketler Mahallesi’ndeki Erenspor Tesislerinde düzenlenen etkinlikte tribündeki eşler maç boyunca yaptıkları tezahüratlarla takımlarına destek verdi.

TÜFAD Denizli Şube Başkanı Bülent Fil, bu yıl 10. Kez düzenlenen organizasyonu, kadına şiddetin önlemesine dikkati çekmek ve toplumsal duyarlılığı artırmak için gerçekleştirdiklerini söyledi. Geleneksel etkinlikle kadınların sosyal ve kültürel faaliyetlere katılmasının hedeflendiğini belirten Şube Başkanı Fil, “Kadınlarımız ne kadar hayatın içinde olursa ülkemizin ve kentimizin de o kadar kalkınacağına inanıyoruz.

Ailelerimizin ve ülkemizin teminatı olan bütün kadınlarımızı selamlıyoruz. Futbolda şiddet ve şiddetin her türlüsüne son vereceğimiz günlerin yakın olduğunu söylemek istiyorum. Etkinliğimizle kadına şiddete de dikkat çekebildiysek ne mutlu bize” dedi Ödül töreni 8 Mart’ta Efsane Takımı Kaptanı Sevilay Saraç, “10 yıldır etkinliğin başladığı günden itibaren sahada top koşturuyoruz. Etkinliğimizin daha çok kadın futbol takımının katılmasıyla devam etmesini istiyoruz. Futbol sadece erkek sporu değil bizlerde en az erkekler kadar bu sporu yaparız. Fırsat buldukça halı saha da futbol oynuyorum” dedi.

Carpe Diem Takım Kaptanı Dila Gökçe, “Erkeklerin katıldığı bütün etkinliklerde biz kadınlar da varız. Kadına şiddete hayır. Etkinliği düzenleyenlere teşekkür ediyorum. Haftada bir gün mutlaka halı sahaya giderim” dedi.

Etkinlik kapsamında sahaya çıkan kadın futbol takımı kaptan ve oyuncularına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenecek törende ödülleri ve süpriz hediyeleri protokol üyeleri tarafından verilecek.

Haber  : http://www.denizlidogruhaber.com/anneler-sahanin-tozunu-aldi/4597/?fbclid=IwAR0DkJUXy8a83I0YNuRQbR7G-dKXn1JM45db1yFxEKkokjXFY0S6wae_V5g

Yorum yazmak istiyorum.

Yorum Eklendi