Ana Sayfa Türkiye Kadınlar 1.Lig ADANA İDMANYURDU SPOR Adana İdmanyurdu Gençler ve Yıldızlar Şampiyonasına Hazırlanıyor

Adana İdmanyurdu Gençler ve Yıldızlar Şampiyonasına Hazırlanıyor

159 gösterim
0
Spread the love

adana1

Adana İdmanyurdu bayan futbol takımı Haziran ayında başlayacak gençler ve yıldızlar Türkiye şampiyonasına hazırlanıyor .

Kulüp Başkanı Metin Taylancı hafta sonu. Kayseri Gençler birliği bayan futbol takımı ile hem yıldızlar ve gençler olmak üzere iki hazırlık maçı yaptıkları söyleyen, Taylancı gençlerimiz Adana İdmanyurdu takımının geleceği ve istikbali olacaklar bugüne kadar Milli takımlarda sayısız sporcular yetiştiren Adana İdmanyurdu şu anda A Milli takımda Songül Ece  ve Emine Gümüş olmak üzere U 19  ve U17 Hatice ve Leyla Ulmak üzere 4 sporcumuzla Adanamızı temsil ediyoruz. Bu gurur Adananın hakkı ayrıca alt yapımızdan yetişen ve değişik takımlarda forma giyen Eylül ve Sevgi yine Milli takımlar kaleci Antrönörü Selma İzitaş alt yapımızdan yetişen sporcularımız, geldikleri noktada kulübümüzün ve Adanamızın  Türkiye bayan futbol liglerinde  en güzel şekilde temsil etmektedirler .

Bizler kendi bünyemizden sporcuları yetiştirerek kulübe kazandırıp. Sonrasında Adananın gururu olmalarını istiyoruz.

Şu an takımımız lige hazırlanıyor. haftada 3 gün idmanlarımız var  hocalarımız nezaretinde çalışıyor takımımız hafta sonları da bol hazırlık maçı oynayarak lige hazır hale gelecekler  ayrıca alt yapımızda 13 yaş gurubunda olan 2 sporcumuz ispanyanın ünlü  Barselona kulübünün İstanbul’daki ve Antalya’daki hazırlık kamplarına davet edildiler buda Adana İdmanyurdu spor kulübü olarak bizleri mutlu etmiştir.
Bu sene çok başarılı bir sezon ama şansızlıklarla da  dolu sezon yaşadık final gurubunu  averajla kaybettik. Bundan ders alarak yeni sezona hazırlanacağız.

adana2

Bu sezon iki yabancı sporcumuzu getirmeyeceğiz Gürcistanlı Tako ve Teona isimli kızlarımız takıma 2 yıl hizmet ederek hepimizin takdirini kazanarak ülkelerindeki üniversite lerine devam edeceklerinden bu sene yeni 2 yabancı futbolcu transfer edeceğiz  şu an Brezilyadan eski sporcularımızla görüşüyoruz. Birde Nijeryadan .
yine eski sporcumuz ile görüşme halindeyiz bunları önümüzdeki günlerde Adana ile paylaşacağız beklediğimiz sponsorluk görüşmeleri devam etmekte kulüp 2 başkanı Avukat Volkan Ertem bey bu konuda yetkili ve görüşmeleri kulüp adına sürdürmek de bizler bu yıl inşallah Adana’mızı Türkiye şampiyonu yapacak ve Avrupa şampiyonlar ligin de Türkiye yi temsil edecek. Bir kadro oluşturacağız bunun hazırlığını yapmaya çalışıyoruz tek eksik sponsor bunu da çözer isek sorunumuz kalmayacak tüm Adana’dan desteklerini bekliyoruz.

Kaynak:sporadana01.com

Yorum yazmak istiyorum.

Yorum Eklendi